13

Monday, July

Zerwane i rekonstrukcja acl odszkodowanie

Kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym
 /  / Kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym
Kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym

Kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym

Kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym
2 votes, 4.50 avg. rating (86% score)

W tym krótkim tekście zajmę się niezwykle pożytecznym urządzeniem. Chodzi o fiberoskop, który znajduje coraz więcej zastosowań w medycynie przy leczeniu najróżniejszego typu schorzeń i przypadłości.
Jest to aparat, którego zadaniem jest umożliwienie lekarzowi oglądania trudno dostępnych miejsc. Generalnie używa się fiberoskopu, aby oglądać od środka górne odcinki układu pokarmowego, na przykład przełyk, żołądek, a czasami nawet górne partie jelita cienkiego, jak dwunastnica. Co ciekawe owo urządzenie jest wykorzystywane również do celów niezwiązanych z medycyną, jak naprawa precyzyjnych mechanizmów, jednakże w tym artykule nie będziemy się tym zajmować.
Zabieg polegający na wpuszczeniu tego urządzenia do układu pokarmowego nazywa się fiberoskopią, która ma bardzo podobne zastosowania, co kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym. Możemy pobierać tkanki do badań histopatologicznych, albo odsysać i wypłukiwać jakiś konkretny obszar.
Poszczególne fiberoskopy bardzo się między sobą różnią, zarówno długością i giętkością głównego przewodu, jak i zaopatrzeniem końcówki roboczej. Dzięki temu można za ich pomocą wykonywać najróżniejsze czynności pozwalające na maksymalnie skuteczne wyleczenie dróg pokarmowych organizmu pacjenta. Jestem pewien, że odkryjemy jeszcze wiele zastosowań fiberoskopów.

Pozostałe artykuły tematyczne o medycynie:

About the author:

Related posts