13

Monday, July

Zerwane i rekonstrukcja acl odszkodowanie

zerwane więzadło krzyżowe u psa cena
 /  / zerwane więzadło krzyżowe u psa cena
zerwane więzadło krzyżowe u psa cena

zerwane więzadło krzyżowe u psa cena

zerwane więzadło krzyżowe u psa cena
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)

medycyna estetyczna (2)Zmiany piersiach można sklasyfikować. Najczęściej występujące to torbiele, które nie są groźne. Powstają pod wpływem żeńskich hormonów płciowych i torbieli zwykle „rosną”, gdy poziom hormonów zaczyna spadać a więc w okresie menopauzy. Są to okrągłe, miękkie guzki, które pod dotykiem przesuwają się. W zależności od fazy cyklu mogą się zmniejszać lub zwiększać. Często mogą sprawiać ból. Zwykle nic się z nimi nie robi poza wzmożoną obserwacją i częstszymi niż zwykle, (co pół roku) wizytami w gabinecie ginekologicznym. Jeśli jednak są gęsto usiane, albo podczas biopsji w ich tkance znaleziono krew jest kilkuprocentowe prawdopodobieństwo, że taka zmiana może zmienić się w nowotworową.
Inne guzki nazwane gruczolakowłókniakiem zwykle tworzą się u młodych kobiet: nastolatek, i przyszłych mam. Powstają pod wpływem dużych zmian w tkance gruczołowej piersi, jakie w tym okresie są normalnym stanem każdej młodej kobiety. Guzki te zwykle są okrągłe i nie bolą. Dają się także przesuwać.
Gruczolakowłókniaki należy chirurgicznie usunąć i chociaż nie są to guzy złośliwe to jednak każda zmiana badana jest pod mikroskopem.

Pozostałe artykuły tematyczne o medycynie:

About the author:

Related posts